Strona Główna
Redakcja
Relacja z meczu - Rodło Kwidzyn - Pomezania 3:1 (0:0)

2012.09.23 14:00 (niedziela)
| Przed meczem - z notatnika taktyka | Relacja z meczu | Fotorelacja | Skr?t meczu (video)

Pomezania Malbork: Dominik Skopiak- Tomasz Owsianik, Adam Cicherski , Bartosz Czarnecki, Remigiusz Trussner, Robert Gdela (50 Kamil Dryjas), Konrad Kolor, Piotr Wilk, Karol Polus (68 Michał Przybysz ), Piotr Sobieraj (65 Łukasz Statkiewicz), Lucjan Piechota (46 Karol Szostek)

Rodło Kwidzyn: Żuk - Synakiewicz, Reutt, Maluchnik, Gawroński (85 Jesiołowski) - Obiała, Juchniewicz - Sontowski, Fayose (66 Borowiecki), Felski - Szalkowski.

Nie tak miało to wyglądać, tak krótko można podsumować grę malborskich piłkarzy w derbowym meczu przeciwko drużynie Rodła Kwidzyn i to właśnie podopieczni Tomasza Mazurka mogą cieszyć się z dopisania trzech punktów po zwycięstwie nad malborczykami 3:1. Jednak najbardziej boli, w jakim stylu Pomezania ten mecz przegrała?

Piłkarze Pomezanii zupełnie nie popisali się w tym tak ważnym dla kibiców obu klubów pojedynku derbowym grając po prostu słabo, brakowało praktycznie wszystkiego, od walki o każdy metr boiska po składne akcje, strzały i co kolwiek innego, co pomogło by w wywalczeniu choćby punktu, brakowało pomysłu na grę, za to tego pierwszego, czyli walki nie zabrakło w drużynie z Kwidzyna, która zagrała ze zdecydowanie większym zacięciem i wiarą w zwycięstwo, a to wystarczyło w zupełności na bardzo słabo grającą w tym meczu Pomezanię. Słowa jednego z byłych piłkarzy Pomezanii mówią wszystko ? ? Piłkarze Rodła jechali na dupie aby wyłuskać piłkę od formacji obronnej po Felskiego w ataku, a u nas zupełnie tego brakowało? i faktycznie cos w tym jest jednak nie można powiedzieć, że naszej drużynie się nie chciało, bo robili co mogli jednak tego dnia po prostu nie szło, teraz trzeba wziąć się w garść bo za tydzień przyjdzie nam się zmierzyć z Powiślem Dzierzgoń, a z taka grą nie mamy w tym meczu czego szukać?
Reszta relacji została skopiowana z serwisu naszemiasto.pl bo oddaje to co działo się na boisku.

O pierwszej połowie można napisać tylko tyle, że się odbyła. Piłkarzu obu zespołów długo nie mogli oswoić się z porywistym wiatrem, więc mnóstwo było strat i niedokładności. Najgroźniejszą sytuację stworzyli goście, ale po strzale Piotra Sobieraja bramkarz Tomasz Żuk sparował piłkę na słupek, a ta potem wyszła na rzut rożny. 6 minut później na bramkę Pomezanii groźnie strzelał Paweł Juchniewicz, ale piłka przeszła tuz obok lewego słupa.

Drugą połowę Rodło zaczęło od mocnego uderzenia. W 47 min. w polu karnym faulowany był Nikodem Szalkowski, a jedenastkę na gola zamienił Robert Felski. Już dwie minuty później ten sam zawodnik po raz drugi utonął w objęciach kolegów. Tym razem pokonał bramkarza Pomezanii pięknym strzałem z woleja po dobrej akcji i dośrodkowaniu Damiana Sontowskiego.

Goście chcieli odpowiedzieć, ale w 51 minucie po groźnym strzale jednego z malborczyków udana interwencja popisał się Żuk. W 63 min. kibice Rodła po raz trzeci wybuchnęli radością, po tym jak Szalkowski dośrodkował w okolice pola bramkowego a tam piłkę trącił głową Sontowski. Całą sytuacje próbował jeszcze ratować Remigiusz Trussner, ale futbolówka wtoczyła się do bramki, a my trafienie zaliczamy zawodnikowi Rodła.

Mimo trzybramkowego prowadzenie kwidzynian Pomezania nie spasowała i przycisnęła gospodarzy. W 70 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Rodła, w sporym tłoku, jeden z kwidzynian zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na wapno, a okazji na zdobycie gola nie zmarnował Adam Cicherski.

Potem Pomezania przeważała jeszcze przez kilka minut, ale w końcówce wyraźnie opadła z sił i kwidzynianie bez problemów dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Rodło Kwidzyn - Pomezania Malbork 3:1 (0:0)
Bramki: Robert Felski (47 z karnego i 49), Damian Sontowski (63) - Adam Cicherski (70 z karnego)