Strona Główna
Redakcja
Relacja z meczu - Arka II Gdynia - Pomezania 5:2 (3:1)

2012.04.07 11:00 (sobota)
| Przed meczem - z notatnika taktyka | Relacja z meczu | Fotorelacja | Skr?t meczu (video)

Pomezania Malbork: Karol Sobczak- Adam Cicherski, Tomasz Owsianik, Krystian Tryba, Mateusz Kobyliski, Robert Gdela, Marcin Rychlik (77 Piotr Sobieraj ), Kamil Dryjas, Bartosz Wacawski (46 Micha Krawczyk), Piotr Wilk, Kamil Wrblewski (65 ukasz Statkiewicz)

Niestety niezbyt mio bd wspomina wypraw do Gdyni pikarze Pomezanii ktrzy nie sprostali liderowi tabeli przegrywajc wyranie z rezerwami Arki 5:2 i trzeba przyzna i wynik jest sprawiedliwy gdy nasza druyna po prostu bya sabsza i nie usprawiedliwia nawet fakt i trzecia bramka dla gospodarzy wpada po ewidentnym spalonym.
Pocztek spotkania nie zapowiada takiego wyniku gdy pikarze Pomezanii czciej przedostawali si pod pole karne niezbyt pewnego tego dnia bramkarza Arki, Zocha. Wszystko jednak zmienio si od 13 minuty kiedy to wpada pierwsza bramka dla Gdyskiej druyny i tutaj nie bez winy bya sabo dysponowana tego dnia defensywa, zreszt trudno pochwali jakkolwiek formacj Pomezanii. Ta bramka zdecydowanie podcia skrzyda malborczykom i dziesi minut pniej byo ju 2:0, akcj zainicjowa Ivanovski ktry idealnie obsuy Szwocha, a ten wymanewrowa strzegcego bramki Pomezanii, Karola Sobczaka. Chwile po tej bramce po dorodkowaniu w pole karne pik otrzyma strzelec pierwszej bramki, Sowiski i nie mia problemu aby skierowa ja do bramki, tutaj jednak sdzia boczny przeoczy ewidentnego spalonego o ktrym wspomnieli na trybunach nawet kibice Arki.
W 32 minucie po dorodkowaniu z rzutu ronego pik gow do bramki z najbliszej odlegoci skierowa Kamil Wrblewski ktry mimo osamotnienia w ataku by chyba najbardziej wyrniajcym si zawodnikiem w szeregach Pomezanii.

Druga poowa wygldaa nie co podobnie aczkolwiek dominacja Arki nie bya ju tak wyrana, przy pewnym prowadzeniu gdynianie kontrolowali sytuacje przez co tempo meczu spado, a pikarze Pomezanii prbowali stworzy zagroenie pod bramk Arki gwnie po staych fragmentach, ale sytuacje klarowne stwarzali sobie gospodarze ,a bramki paday dopiero w ostatnich siedmiu minutach. Najpierw w 85 minucie Szwoch zdoby swoj drug bramk w tym meczu, dwie minuty pniej po najadniejszej akcji Pomezanii i to rezerwowych, Krawczyka i Sobieraja ten drugi wykorzysta idealne podanie tego pierwszego, ale ostatnie sowo naleao do pikarzy Arki, a dokadnie pikarza o nazwisku Rg bo wanie po dorodkowaniu z rzutu ronego skierowa gow pik do bramki.
Teraz czeka Pomezani pucharowy mecz z Kaszubi Kocierzyna ktry zostanie rozegrany w najblisz rod o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Toruskiej.