Relacja z meczu - Pomezania - Żuławy Nowy Dwór Gd. 1:1 (1:0)

2010.05.22 17:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Relacja z trybun | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Przemysław Matłoka- Krystian Tryba, Piotr Wilk, Krzysztof Janowicz (5 Łukasz Zamrzycki (78 Bartosz Wacławski)), Tomasz Owsianik, Karol Polus, Mateusz Aleksandrowicz (60 Rafał Łudziński), Krzysztof Kornacki , Michał Krawczyk, Marcin Rychlik, Łukasz Statkiewicz

Sobotni mecz nie był porywającym widowiskiem, jednak nie brakowało walki z obu stron, a czasami ostrych spięć. Osłabiona Pomezania brakiem lidera obrony Sebastiana Ratajczyka czy też Lucjana Piechoty rozpoczęła ten mecz bardzo chaotycznie w obronie, na domiar złego już w 5 minucie Krzysztof Janowicz z powodu kontuzji musiał opuścić boisko ,a jego miejsce zajął jeszcze nie doświadczony junior Zamrzycki który z minuty na minute prezentował się lepiej. Po 10 minutach zdecydowanej przewagi gości mecz się wyrównał i co raz częściej do głosu dochodzili malborczycy jednak nie stwarzając sobie idealnych okazji do pokonania Jarosława Talika, dopiero w 35 minucie na strzał z ok 22 metrów zdecydował się kapitan Pomezanii, Krzysztof Kornacki który posłał piłkę w same okienko bramki gości i było 1:0 po pierwszej połowie Pomezania powinna wygrywać 2:0 gdyż najlepsza okazje w meczu zmarnował dotychczas rzadko mylący sie w takich sytuacjach Statkiewicz. Najpierw niepilnowany oddał strzał głowa z 5 metrów w bramkarza Żuław, a piłka po dobitce praktycznie do pustej bramki z odległości jednego metra trafiła w ręce Talika. Jak się później okazało niewykorzystane sytuacje sie mszczą i w 60 minucie po błędzie obrońców Ciechanowski który dostał 40 metrowe podanie znalazł się sam na sam z Przemkiem Matloką nie dając mu szans. Do końca spotkania swoje szanse mieli zarówno malborczycy jak i nowodworzanie. Najlepszej dla Pomezanii nie wykorzystał Aleksandrowicz także trzeba pochwalić kilka interwencji Matłoki. W sumie wynik remisowały nikogo nie krzywdzi aczkolwiek klarowniejsze sytuacje miała Pomezania.