Relacja z meczu - Pomezania - Błękitni Stare Pole 2:0 (0:0)

2016.08.19:00 18:00 (piątek)
| Przed meczem - z notatnika taktyka | Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Oskar Galeniewski- Paweł Leszczyński (80 Igor Lewandowski), Tomasz Jeleń , Kamil Jabłoński, Mateusz Kobyliński (74 Patryk Linda), Piotr Sobieraj , Robert Gdela (66 Michał Jurczyk), Sławomir Ziemak, Rafał Rekowski (60 Piotr Wilk), Kamil Dryjas, Maciej Bełz

Już na początku sezonu 2016/17 w V lidze doszło do pojedynku derbowego drużyn z powiatu malborskiego. W 2 kolejce po bezbramkowej pierwszej połowie Pomezania w drugiej części spotkania wypunktowała Błękitnych i wygrała 2:0.

W meczu, który odbył się w piątkowy wieczór na Stadionie Miejskim w Malborku, gospodarze prowadzili grę, a piłkarze ze Starego Pola nastawili się na kontratak. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły po dwie bardzo dobre okazje bramkowe. W zespole Błękitnych dwukrotnie sytuacje sam na sam zmarnował Maciej Rogowski.

Pomezania zagrażała przyjezdnym po dośrodkowaniach w pole karne. Dwa razy świetnie spisał się Sebastian Sosna - najpierw w zamieszaniu popisując się refleksem i wyciągając piłkę z linii bramkowej, a chwilę potem wypiąstkowując strzał głową Macieja Bełza. W tej pierwszej sytuacji pewnie przydałaby się... technologia goal-line, ale zarówno sędziowie, jak i goście byli przekonani, że piłka nie przeszła całym obwodem.

Po przerwie to gospodarze wykorzystali broń Błękitnych. Po dwóch stratach gości malborczycy wyprowadzili kontry zakończone bramkami. W 51 minucie Rafał Rekowski podciął piłkę nad Sosną, a w 82 minucie Piotr Sobieraj wykończył akcję i podanie Kamila Dryjasa.

Chwilę wcześniej drużyna ze Starego Pola "prawie" doprowadziła do wyrównania. Po rzucie wolnym i obronie Oskara Galeniewskiego dobijał Marek Szetin (nie był na spalonym), ale z bliska trafił w słupek. Stojący obok Kamil Wróblewski kopnął piłkę do siatki, ale on już spalił, więc bramka słusznie nie została uznana.

Pomezania: O. Galeniewski - Leszczyński (86 Lewandowski), Jeleń, Jabłoński, Kobyliński (70 Linda) - Sobieraj, Gdela (66 Jurczyk), Ziemak, Rekowski (60 Wilk) - Dryjas, Bełz.

Błękitni: Sosna - Majka, Kotowski, Orłowski (83 Kończyński), Maciej Rychlik - Pinkus (59 Szetin), Szymanowski, Kurek, Piotrowski (66 Jankowski) - Rogowski (59 Wróblewski), Tomczyk.
www. malbork.naszemiasto.pl/artykul/v-liga-pomezania-malbork-lepsza-w-derbach-od-blekitnych,3832210,artgal,t,id,tm.html