Relacja z meczu - Błękitni Stare Pole - Pomezania 2:2 (0:1)

2015.11.07 13:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Sebastian Sosna- Mateusz Daukszys , Kamil Dryjas (83 Piotr Marszałek), Kamil Jabłoński , Tomasz Jeleń , Łukasz Konwa (57 Michał Jurczyk ), Tomasz Owsianik, Marcin Rychlik (36 Robert Gdela), Piotr Sobieraj, Piotr Wilk, Sławomir Ziemak

W 13 kolejce V ligi Błękitni Stare Pole odebrali punkty malborskiej Pomezanii, ale podopieczni trenera Tomasza Mazurka nie do końca mogą być zadowoleni. Od stanu 0:1 wyciągnęli na 2:1, jednak już po regulaminowym czasie malborczycy uratowali jeden punkt dla siebie...

Bramki: 0:1 Mateusz Daukszys (40), 1:1 Michał Tomczyk (50), 2:1 Kamil Wróblewski (63), 2:2 Kamil Jabłoński (90+2).

Błękitni: Treder - Maciej Rychlik, Kotowski, Orłowski, Karlak - Tomczyk, Rogowski (64 Kurek), Tryba, Mańkowski, Bykowski (83 Szetin) - Wróblewski (90 Jankowski).
Pomezania: Sosna - Wilk, Jeleń, Jabłoński, Owsianik - Sobieraj, Ziemak, Marcin Rychlik (36 Robert Gdela), Daukszys, Dryjas (83 Marszałek) - Konwa (57 Jurczyk).

Gospodarze od początku spotkania zagrali cofnięci, nastawieni na wzmocnioną obronę i kontrataki. W pierwszym kwadransie malborczycy jednak stworzyli sobie kilka okazji po dośrodkowaniach. Już w pierwszych trzech minutach uderzeniami głową postraszyli Damiana Tredera Piotr Sobieraj (nad poprzeczką) i Łukasz Konwa (w bramkarza).

W 12 minucie goście domagali się karnego, dopatrując się zagrania ręką, ale sędzia niczego takiego nie zauważył. W kolejnych fragmentach gry malborczycy przeważali, jednak nic konkretnego z tego nie wynikało. Zespół ze Starego Pola pierwszy groźny strzał oddał w 37 minucie (Jacek Bykowski).

Przed przerwą nie zanosiło się na bramkę, jednak w 40 minucie na tablicy wyników pojawiło się 0:1. Z około 30 metrów uderzył Mateusz Daukszys i piłka wpadła do siatki po rękach Damiana Tredera. To uspokoiło malborczyków, którzy powinni zdobywać komplety punktów, myśląc o awansie do IV ligi. Taki sam cel: wygrywać kolejne mecze - przyświeca Błękitnym, którzy z kolei chcą zajmować miejsce w środku tabeli, by uniknąć degradacji do A-klasy.

Po przerwie zrobiło się spokojniej w ekipie gospodarzy, a bardziej nerwowo wśród gości, gdy już w 50 minucie Michał Tomczyk wykorzystał błąd Kamila Jabłońskiego , wyszedł sam na sam i pokonał Sebastiana Sosnę. Piłkarze ze Starego Pola cieszyli się jeszcze bardziej w 63 minucie, gdy po rzucie rożnym Tomczyka głową na 2:1 podwyższył Kamil Wróblewski.

W drugiej połowie przyjezdni bili głową w mur mądrze grających w obronie gospodarzy. Stworzyli sobie niewiele dogodnych sytuacji strzeleckich, czasem brakowało dokładności, czasem szczęścia (raz Błękitnych uratowała poprzeczka), ale w końcu w 2 minucie doliczonego czasu gry w zamieszaniu podbramkowym wyrównał Kamil Jabłoński.