Relacja z meczu - Pomezania - Gwiazda Karsin 4:0 (1:0)

2015.10.10 15:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Bartosz Dbowski- Mateusz Daukszys , Kamil Dryjas (78 Patryk Truszczyski), Robert Gdela (89 Daniel Tobolski ), Kamil Jaboski , Tomasz Jele, Micha Jurczyk (70 ukasz Konwa), Tomasz Owsianik, Piotr Sobieraj (78 Piotr Marszaek), Piotr Wilk , Sawomir Ziemak

W przekroju caego spotkania gospodarze byli lepszym zespoem, stworzyli sobie znacznie wicej od rywala sytuacji bramkowych, ale to dla Pomezanii mecz mg rozpocz si bardzo le. W 4 minucie Tomasz Jele niepotrzebnie gwkowa w polu bramkowym, odbierajc pik Bartoszowi Dbowskiemu, "prezent" spad na gow napastnikowi Gwiazdy, Tomaszowi Pestce; na szczcie po jego strzale miejscowych uratowaa poprzeczka.

W pierwszej poowie gocie moe jeszcze dwukrotnie stworzyli powaniejsze zagroenie pod bramk Pomezanii, ale generalnie druyna z Malborka graa uwanie i konsekwentnie w obronie, czasem bardzo twardo, na co skaryli si rywale.

Jedyna bramka dla Pomezanii w pierwszej poowie pada ju w 6 minucie po bardzo adnej zespoowej akcji. Pika wdrowaa od nogi do nogi ze rodka boiska na pole karne rywali. Kluczowe podanie wykona Mateusz Daukszys, ktry rzuci j za plecy obrocw Piotrowi Sobierajowi, a ten zagra mocno w pole bramkowe. Pika odbia si od nogi zawodnika Gwiazdy i wpada do siatki.

- Cay mecz mielimy pod kontrol. W pierwszej poowie zabrako troch skutecznoci, w drugiej pokazalimy jako z tyu, nie przytrafiay si nam przypadkowe bdy, tak jak przed przerw - mwi Przemysaw Marusa, trener Pomezanii.

Po przerwie, tu po rozpoczciu drugiej poowy, Gwiazda stworzya jedyn gron okazj. Nieupilnowany Pestka przestrzeli z 5 metrw. Gospodarze w drugiej czci spotkania poprawili skuteczno i w cigu siedmiu minut odebrali przyjezdnym nadzieje na dobry wynik.

W 62 minucie malborczycy prowadzili 2:0. Mateusz Daukszys uderzy z prawej strony pola karnego po dugim rogu. Dwie minuty pniej po dorodkowaniu Roberta Gdeli z rzutu ronego doszo do zamieszania w polu karnym goci, pika spada pod nogi Kamila Jaboskiego, ktry z 11 m hukn pod poprzeczk. Udzia przy tym golu mona te zaliczy Piotrowi Sobierajowi, bo po jego uderzeniu gow Pomezanii nalea si korner.

Kolejny dobrze wykonany stay fragment gry przynis gospodarzom czwart bramk w 69 minucie. Po wrzutce Piotra Wilka z ronego wynik strzaem gow ustali Mateusz Daukszys.

Sdzia przeduy spotkanie a o 9 minut z powodu przerw w drugiej poowie. Najpierw awki trenerskiej nie chcia opuci Andrzej Borowski, szkoleniowiec Gwiazdy, odesany na trybuny przez arbitra (jeden z kibicw swoje niezadowolenie z tego powodu wyrazi w nieodpowiedzialny sposb, rzucajc na pyt boiska plastikow butelk...). Pniej dugo z murawy nie podnosi si Adam Baszczak, obroca goci, ktry co prawda, ucierpia w starciu z jednym z malborczykw, ale sdzia uzna, e to obroca Gwiazdy faulowa. Gdy Baszczak si podnis, za drug t kartk opuci boisko.

- Momentami byo gorco, ale chyba ambicje przerosy dziaaczy Gwiazdy, dlatego wkrady si niepotrzebne nerwy - uwaa trener malborczykw. - Sam wynik wiadczy o tym, jak ten mecz przebiega.

Skad: Dbowski - Wilk, Jaboski, Jele, Owsianik - Sobieraj (77 Marszaek), Ziemak, Jurczyk (69 Konwa), Gdela (90+2 Tobolski), Dryjas (77 Truszczyski) - Daukszys.

rdo:malbork.naszemiasto.pl