Relacja z meczu - Pomezania - Chojniczanka II Chojnice 5:0 (4:0)

2015.09.26 16:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Dominik Skopiak (77 Sebastian Sosna)- Mateusz Daukszys , Kamil Dryjas (70 Patryk Truszczyski), Robert Gdela (46 ukasz Konwa), Kamil Jaboski, Tomasz Jele, Micha Jurczyk , Tomasz Owsianik , Piotr Sobieraj (68 Piotr Marszaek), Piotr Wilk , Sawomir Ziemak

Ostre strzelanie rozpocz Piotr Wilk, ktry w 13 minucie piknym strzaem z wolnego z ok. 20 metrw zmieci pik pod poprzeczk. Udzia przy tym golu mia wczeniej sfaulowany Mateusz Daukszys. Rwnie adna bya kolejna bramka - w 29 minucie. Po akcji Piotrw: Wilka i Sobieraja lewym skrzydem i dorodkowaniu tego drugiego pika spada w polu karnym pod nogi Michaa Jurczyka, ktry z ok. 13 m mocno uderzy pod poprzeczk.
W 37 minucie znowu dorodkowywa Sobieraj, obrocy Chojniczanki wybili zbyt krtko, na to wszystko nabieg z prawej strony Tomasz Owsianik i strzaem z okoo 20 m posa pik w okolice dalszego "okienka".

- Gole, ktre strzelalimy, to "stadiony wiata" - cieszy si po meczu Przemysaw Marusa, trener Pomezanii. - W pierwszej poowie zagralimy bardzo dobrze w obronie, ale te bylimy skuteczni, bo sytuacji wcale nie mielimy tak duo.

Jeszcze tu przed przerw Robert Gdela w polu karnym wykiwa obrocw goci i w sytuacji sam na sam podwyszy na 4:0.

O drugiej poowie mona powiedzie, e si odbya. Malborczycy stworzyli sobie kilka okazji bramkowych, ale w strzelaniu wyrczy ich obroca Chojniczanki - Max Boczek. W 60 minucie w wyniku nieporozumienia z bramkarzem podajc mu pik, kopn j obok niego do wasnej bramki.

Po siedmiu meczach Pomezania (17 pkt) zajmuje 2 miejsce ze strat 2 punktw do beniaminka, Gwiazdy Karsin. W nastpnej kolejce malborczycy zagraj na wyjedzie z Wis Korzeniewo.

Pomezania: Skopiak (83 Sosna) - Wilk, Jaboski, Jele, Owsianik - Dryjas (71 Truszczyski), Jurczyk, Ziemak, Gdela (46 Konwa), Sobieraj (68 Marszaek) - Daukszys.