Relacja z meczu - Pomezania - Jurand Lasowice 8:0 (4:0)

2015.05.23 17:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Szymon Kacprowicz- Piotr Wilk , Adam Cicherski , Kamil Jaboski, Tomasz Owsianik, Mateusz Pietrzyk, Mateusz Daukszys (46 Micheasz Macig ), Marcin Rychlik (46 Micha Jurczyk), Kamil Dryjas (46 Mateusz Kobyliski ), ukasz Konwa , Piotr Sobieraj (77 Patryk Galeniewski)

W meczu 25 kolejki V ligi Pomezania pokonaa u siebie Juranda Lasowice Wielkie 8:0 (5:0). Gra goci posypaa si ok. 20 minuty, gdy stracili pierwszego gola z karnego. Chwil pniej stracili te zawodnika po czerwonej kartce i od tej pory nie byli w stanie nawiza walki z gospodarzami.
Bramki: Piotr Sobieraj 3 (25, 31, 41), Adam Cicherski (20), ukasz Konwa (45+1), Micheasz Macig (53), Piotr Wilk (76), Mateusz Kobyliski (80). Wicej w przedueniu..

Do momentu podyktowania "jedenastki" pojedynek by cakiem wyrwnany. Sdzia przyzna karnego malborczykom za odepchnicie ukasza Konwy w "szesnastce".
Chwil pniej po drugiej stronie boiska zagroenie stworzyli lasowiczanie i te domagali si rzutu karnego - najpierw za popchnicie, a potem - ich zdaniem - zagranie rk przez ktrego z malborczykw. Pika opucia pole karne, Pawe Jaboski faulem powstrzyma kontr Pomezanii i... wylecia z boiska z czerwon kartk (o co gocie te mieli pretensje). Od 22 minuty Jurand gra w osabieniu, a po raz pierwszy skutki odczu ju trzy minuty pniej. Mateusz Pietrzyk po akcji lewym skrzydem dorodkowa do Piotra Sobieraja, ktry z uderzeniem z pierwszej piki pokona Krzysztofa Hyza.
W tym momencie byo ju po emocjach. Do przerwy jeszcze dwie bramki z bliskiej odlegoci zdoby Sobieraj - w 31 i 41 minucie (asysty Kamila Dryjasa i Piotra Wilka). W doliczonym czasie gry na 5:0 podwyszy ukasz Konwa (asysta Daukszysa), ktry w sytuacji sam na sam min Hyza i strzeli do pustej bramki.
Po przerwie osabiony Jurand da si zamkn na swojej poowie, a gospodarze jeszcze trzykrotnie wpisywali si na list strzelcw: w 53 minucie Micheasz Macig gow, 76 - Wilk z wolnego z ok. 25 metrw, 80 - Mateusz Kobyliski w zamieszaniu podbramkowym.
Przy lepszej skutecznoci podopieczni Przemysawa Marusy mogli pokona druyn trenera Tomasza Mazurka wynikiem dwucyfrowym.

Pomezania: Kacprowicz - Wilk, Cicherski, Kamil Jaboski, Owsianik - Pietrzyk, Daukszys (46 Macig), Rychlik (46 Jurczyk), Dryjas (46 Kobyliski) - Konwa, Sobieraj (77 Galeniewski).

Jurand: Hyz - Brzezicki, Tryba, Pawe Jaboski, Wesoowski - Majka, Geisler, Wilczewski, Szyszka - Wrblewski (60 Mazur), Kpka.

rdo: malbork.naszemiasto.pl