Strona Główna
Redakcja
Relacja z meczu - Pomezania - Piaski Wąglikowice 1:1 (0:1)

2015.04.25 16:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |


Pomezania Malbork: Paweł Rybarczyk- Adam Cicherski, Mateusz Daukszys , Kamil Dryjas, Tomasz Jeleń, Mateusz Kobyliński, Łukasz Konwa, Mateusz Pietrzyk (56 Piotr Sobieraj ), Sebastian Ratajczyk (85 Michał Jurczyk), Marcin Rychlik (56 Micheasz Maciąg), Piotr Wilk

W sobotnim meczu Pomezania zremisowała z Piaskami Wąglikowice 1:1. Od 17 minuty Pomezania przegrywała po jednej z nielicznych akcji przeprowadzonych przez Piaski w pierwszej połowie. Zespół gości przyjechał do Malborka z myślą zabezpieczenia swoich tyłów i szukania szansy w kontrach. Przez całe spotkanie starał się realizować ten scenariusz. W 27 minucie malborczycy mogli wyrównać, ale Łukasz Konwa zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Sześć minut później golkiper Piasków obronił strzał Konwy z bliskiej odległości, a dobitkę Kamila Dryjasa zablokował obrońca. Z kolei w 42 minucie obrońca gości stojący tuż przed linią bramkową wybił piłkę zmierzającą do siatki po dobrym strzale Marcina Rychlika z ok. 16 m.

Malborczycy wyrównali w 64 minucie, a zrobił to Piotr Sobieraj, który przebywał na murawie od dziewięciu minut. Z 16 metrów huknął nad bramkarzem pod poprzeczkę. To była druga próba napastnika Pomezanii, bo dosłownie minutę wcześniej groźnie uderzał głową po dośrodkowaniu Łukasza Konwy, ale bramkarz obronił, łapiąc piłkę na raty.

W 85 minucie szczęście było przy gościach, gdy po wrzutce Michała Jurczyka znowu głową strzelał Piotr Sobieraj. Piłka odbiła się od słupka i... wpadła do rąk bramkarzowi Piasków.

- Zawiodła przede wszystkim skuteczność. Gdybyśmy wykorzystali jedną trzecią stworzonych przez siebie sytuacji, wygralibyśmy 4:1 - powiedział po meczu Przemysław Marusa, trener Pomezanii.

Pomezania: Rybarczyk - Wilk, Cicherski, Jeleń, Kobyliński - Pietrzyk (55 Sobieraj), Daukszys, Ratajczyk (84 Jurczyk), Rychlik (55 Maciąg), Dryjas - Konwa.

źródło: malbork.naszemiasto.pl
TV Malbork Nasze Miasto Malbork OSP LECHIA || www.lechia-gdansk.pl Serwis Kibiców Lechii Gdańsk

Informacje
Sponsorzy
Bilety
Stadion
Personel
Galeria

Kadra
Terminarz
Mecze Pomezanii
Tabela
Wyniki
Strzelcy
Statystyki
Porownanie zespolow

1998/99 (PLJB)
2000/01 (C1)
2002 (D1)
2003/04 (D2)

Pilkarze Bractwa
Trenerzy Bractwa
Tabela Wszechczasow
Historia Klubu
Zdjecia zbiorowe
Od II ligi do V ligi
Afisze meczowe
Historia herbu
Nogat Malbork

Historia Kibicowania
Galeria
Grupa Krzyzacy05
Pamiatki
Vlepki
Spiewnik kibica
Tapety
Flagi
Artykuly
Ziny
Malbork z Lechia
I Turniej Kibicow
II Turniej Kibicow
III Turniej Kibicow
IV Turniej Kibicow
I Edycja Halowa

Wywiady
Felietony, Listy
Historia Serwisu
Linki
Download
Mecze na DVD
Bannery i Buttony
Reklama
Wyszukiwarka
PomkaTV

statystyka