Strona Główna
Redakcja
Relacja z meczu - Pomezania - Szarża Krojanty 7:2 (3:1)

2014.11.16 14:00 (sobota)
| Relacja z meczu |


Pomezania Malbork: Dominik Skopiak (64 Grzegorz Miszta)- Mateusz Daukszys , Kamil Dryjas, Robert Gdela (72 Sebastian Ratajczyk), Kamil Jabłoński, Tomasz Jeleń, Michał Jurczyk (52 Damian Śliwka ), Tomasz Owsianik , Marcin Rychlik, Piotr Sobieraj (46 Łukasz Konwa ), Piotr Wilk

W ostatnim meczu przed swoją publicznością w rundzie jesiennej Pomezania gładko pokonała Szarżę. Hat-tricka skompletował Łukasz Konwa, który pojawił się na boisku po przerwie.

Już po kwadransie mecz ułożył się po myśli malborczyków, którzy prowadzili 2:0. Najpierw, w 14 minucie, Mateusz Daukszys ładnie przymierzył z 18 metrów po długim rogu. Już minutę później wynik strzałem głową z bliskiej odległości podwyższył Piotr Sobieraj; asystę zaliczył Piotr Wilk, mocno i dokładnie dośrodkowując z lewej strony spod linii końcowej.

Od 19 minuty Pomezania grała w przewadze jednego zawodnika, gdy za drugą żółtą kartkę murawę musiał opuścić piłkarz Szarży, Mateusz Żakowski (pierwsza żółta za brutalne wejście, a druga za faul taktyczny przed polem karnym gości). Krótko potem, w 21 minucie, znów na listę strzelców wpisał się Mateusz Daukszys, który dostał podanie w "uliczkę" od Kamila Dryjasa i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi gości.

Malborczycy stracili bramkę w 31 minucie. Dominik Skopiak obronił uderzenie z bliskiej odległości, ale przy dobitce Szymona Piotrowskiego był już bezradny.

W drugich 45 minutach gra toczyła się niemal bez przerwy, z drobnymi wyjątkami, na połowie drużyny z Krojant. Efektem były cztery gole dla gospodarzy. Łukasz Konwa wykorzystał dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem - 4:1 w 59 minucie, 5:1 w 61 minucie. Sześć minut później ten sam zawodnik zaliczył asystę, wycofując z pola karnego piłkę do Damiana Śliwki, który płaskim strzałem tuż zza "szesnastki" podwyższył na 6:1.

W 81 minucie goście zdobyli swoją drugą bramkę - Patryk Zenik po akcji lewą stroną uderzył nad Grzegorzem Misztą, jednak już w kolejnej akcji, po rozpoczęciu od środka, Pomezania ustaliła wynik spotkania.

Tomasz Owsianik dośrodkował z prawej strony w pole karne, Mateusz Daukszys trafił w bramkarza, ale Łukasz Konwa odbitą piłkę wpakował pod poprzeczkę - 7:2.

Pomezania - Kornowscy Szarża Krojanty 7:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Mateusz Daukszys (14), 2:0 Piotr Sobieraj (15), 3:0 Daukszys (21), 3:1 Szymon Piotrowski (33), 4:1 Łukasz Konwa (59), 5:1 Konwa (61), 6:1 Damian Śliwka (67), 6:2 Patryk Zenik (81), 7:2 Konwa (82).

Pomezania: Skopiak (63 Miszta) - Wilk, Jabłoński, Jeleń, Jurczyk (50 Śliwka) - Dryjas, Gdela (70 Ratajczyk), Rychlik, Daukszys, Owsianik - Sobieraj (46 Konwa).

Szarża: Pestka - Zenik, Pawełek, Stanisławski, Lorbiecki - Żakowski, Domachowski, Piotrowski, Laska - Frymark, Wyszomierski.
TV Malbork Nasze Miasto Malbork OSP LECHIA || www.lechia-gdansk.pl Serwis Kibiców Lechii Gdańsk

Informacje
Sponsorzy
Bilety
Stadion
Personel
Galeria

Kadra
Terminarz
Mecze Pomezanii
Tabela
Wyniki
Strzelcy
Statystyki
Porownanie zespolow

1998/99 (PLJB)
2000/01 (C1)
2002 (D1)
2003/04 (D2)

Pilkarze Bractwa
Trenerzy Bractwa
Tabela Wszechczasow
Historia Klubu
Zdjecia zbiorowe
Od II ligi do V ligi
Afisze meczowe
Historia herbu
Nogat Malbork

Historia Kibicowania
Galeria
Grupa Krzyzacy05
Pamiatki
Vlepki
Spiewnik kibica
Tapety
Flagi
Artykuly
Ziny
Malbork z Lechia
I Turniej Kibicow
II Turniej Kibicow
III Turniej Kibicow
IV Turniej Kibicow
I Edycja Halowa

Wywiady
Felietony, Listy
Historia Serwisu
Linki
Download
Mecze na DVD
Bannery i Buttony
Reklama
Wyszukiwarka
PomkaTV

statystyka