Relacja z meczu - Pomezania - Borowiak Czersk 0:1 (0:1)

2014.09.05 16:00 (sobota)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Grzegorz Miszta- Adam Cicherski, Mateusz Daukszys, Piotr Wilk, Marcin Rychlik, Mateusz Kobyliski, Kamil Dryjas (63 Patryk Galeniewski), Robert Gdela (63 Bartosz Wojtysiak), Kamil Jaboski, Mateusz Bez , Piotr Sobieraj

Kibice malborskiej Pomezanii nie mogli by zadowoleni. W meczu 5 kolejki z Borowiakiem ich druyna bardzo szybko stracia bramk, a potem - mimo licznych okazji - nie potrafia choby wyrwna.
Nieliczni kibice jeszcze na dobre nie zdoali usadowi si na trybunach, a gocie prowadzili ju 1:0. W 1 minucie lew stron urwa si Adrian Pruszak i pokona Grzegorza Miszt.

Malborczycy w pierwszej poowie mieli kilka okazji do wyrwnania. Brakowao troch celnoci, troch pikarskiego farta, a najwiksze szczcie dopisao przyjezdnym w 19 minucie, gdy po strzale Mateusza Beza uratowa ich supek.

Z drugiej strony, niewiele brakowao, by Borowiak po jednej z nielicznych akcji w ataku podwyszy wynik. Dobrze zachowa si Grzegorz Miszta, bronic uderzenie Damiana Kaszubowskiego w sytuacji sam na sam.

Po przerwie gocie nastawili si na obron wyniku, a gospodarze albo pudowali w dogodnych pozycjach, albo strzelali w bramkarza (np. Piotr Sobieraj w sytuacji sam na sam w 53 minucie). Przewaga Pomezanii w drugiej poowie nie podlegaa dyskusji, ale nic z niej nie wynikao, a na domiar zego poraka moga by jeszcze wysza, gdyby pikarze Borowiaka skuteczniej wykoczyli swoje dwa kontrataki.

Sezon dopiero si rozpocz, ale jeli malborska druyna nie ustabilizuje formy, trudno bdzie myle o powrocie do IV ligi.

Pomezania: Miszta - Daukszys, Cicherski, Jaboski - Wilk, Gdela (64 Wojtysiak), Rychlik, Dryjas (64 P. Galeniewski), Kobyliski - Bez, Sobieraj.

Borowiak: Gradowski - Kowalewski, Schulz, Gliniecki, Brzeziski (46 Duda) - Pruszak (74 D. Andrzejewski), Leper, Sz., Jdrzejewski, M. Kaszubowski - Kurs, D. Kaszubowski (81 J. Jdrzejewski).