Relacja z meczu - Pomezania - GKS Przodkowo 1:4 (0:2)

2014.05.03 17:00 (niedziela)
| Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Dominik Skopiak- Tomasz Owsianik, Micha Jurczyk, Adam Cicherski , Kamil Jaboski (46 Krystian Kielar ), Robert Gdela , Mateusz Daukszys , Piotr Wilk, Kamil Dryjas (85 Piotr Marszaek), Mateusz Bez (75 Patryk Linda), Piotr Sobieraj (53 Bartosz Wojtysiak)

Lider IV ligi nie da wikszych szans Pomezanii. W 26 kolejce malborczycy przegrali na swoim boisku z GKS Przodkowo 1:4. Katem gospodarzy okaza si Jakub Gronowski, ktry skompletowa hat-tricka.

Pierwsze p godziny upyno na cakiem wyrwnanej grze i trzeba by si dobrze przyglda, eby zobaczy rnic kilkunastu miejsc dzielc druyny w tabeli. Niestety, w 33 minucie sprawy si skomplikoway, gdy w swoim polu karnym wracajcy za akcj napastnik Mateusz Bez, chcc wybi pik jak najdalej, trafi w nog Mateusza Kozerkiewicza. Minut pniej "jedenastk" na bramk zamieni Jakub Gronowski.

60 sekund pniej dobrze bronicy Dominik Skopiak zosta pokonany po raz drugi. I znowu w roli egzekutora Gronowski, ktry precyzyjnym uderzeniem gow wykoczy kontr GKS. Asyst zaliczy Marek Cirkowski, dorodkowujcy z lewej strony.

Gospodarze przed przerw mieli dwie okazje, po ktrych mogli zmniejszy straty. Dwukrotnie przed szans stan Piotr Sobieraj: najpierw po sprincie lew stron boiska jego strza z ostrego kta obroni Mateusz Bartosiewicz; w 44 minucie po niefortunnej interwencji golkipera GKS pika spada pod nogi napastnikowi Pomezanii, uderzy lobem, ale obroca Cezary Gawron zdoa naprawi bd kolegi i wybi wolno lecc futbolwk.

Na pocztku drugiej poowy malborczycy prbowali jeszcze powalczy, a szczcie byo blisko zwaszcza po uderzeniu Piotra Wilka. Bartosiewicz z trudem obroni. W pniejszej fazie meczu dominowa ju lider, czego efektem gole Kozerkiewicza (sytuacja sam na sam) i Gronowskiego (strza z okolic "szesnastki").

Honorow bramk zdoby w kocwce Robert Gdela, wykorzystujc bd goci przy wznowieniu gry od wasnej bramki. Przej le wybit pik i adnie przymierzy pod poprzeczk.

Pomezania Malbork - GKS Przodkowo 1:4 (0:2)
Bramki: Robert Gdela (86) - Jakub Gronowski 3 (34 karny, 35 gow, 81), Mateusz Kozerkiewicz (66).

Pomezania: Skopiak - Owsianik, Jurczyk, Cicherski, Jaboski (46 Kielar) - Gdela, Daukszys, Wilk, Dryjas (85 Marszaek) - Bez (75 Linda), Sobieraj (54 Wojtysiak).

GKS Przodkowo: Bartosiewicz - Krysiski, Barzowski, Bloch, Gawron - Cirkowski, Broner (80 Sobczyski), Daek (70 Sebastian Frankowski), Kozerkiewicz (70 Micha Nawrocki) - Olszewski (58 Mateusz Frankowski), Gronowski.

Radosaw Koczyski (malbork.naszemiasto.pl)