Relacja z meczu - Błekitni Stare Pole - Pomezania 2:6 (0:3)

2013.09.18 16:30 (środa)
| Przed meczem - z notatnika taktyka | Relacja z meczu | Fotorelacja |

Pomezania Malbork: Dominik Skopiak- Adam Cicherski, Krystian Kielar, Kamil Jabłoński, Mateusz Kobyliński , Mateusz Daukszys, Bartosz Wojtysiak , Lucjan Piechota, Kamil Dryjas, Patryk Linda (15 Piotr Sobieraj ), Mateusz Bełz

W dzisiejszym meczu Pucharu Polski Pomezania nie dała szans drużynie ze Starego Pola wygrywając na wyjeździe pewnie 6:2 (3:0). Mecz od początku był jednostronnym widowiskiem bowiem Bełz ładnym strzałem już w 40 sekundzie pokonał bramkarza gospodarzy, w 7 minucie było już 2:0 po strzale Wojtysiaka i ten sam zawodnik podwyższył wynik na 3:0 w 17 min. Po przerwie bramkę dla Błękitu zdobył Wróblewski, ale później wszystko wróciło na właściwy tor i strzelali dla Pomki: Bełz, Sobieraj, Kobyliński oraz Richert dla Błękitnych. Niestety mimo wyniku jest niedosyt bowiem sfaulowany w 10 min. został na tyle ostro, że boisko musiał opuścić aktywny od początku Patryk Linda który doznał kontuzji i po wstępnej diagnozie wiadomo, że nie zagra minimum 2-3 tygodnie. Podsumowując cieszy dobra gra malborskiej młodzieży oraz powrót do bramki po kontuzji Dominika Skopiaka. Warto zaznaczyć iż od początku w Błękitnych zagrało kilku byłych zawodników Pomezanii m.in. Rychlik Marcin, Rychlik Maciej, Krystian Tryba, Marek Buć, Kamil Wróblewski. W kolejnej rundzie Pomezania zagra z Olimpią Sztum która wygrała w Sadlinkach 2:1.
Pomezania: Skopiak - Cicherski, Kielar, Jabłoński, Kobyliński, Daukszys, Wojtysiak, Piechota, Dryjas, Linda (15' Sobieraj), Bełz