Strona Główna
Redakcja
Krzyżacy'05

Ultras Group Krzyżacy’05 została założona w październiku 2005 r. przez grupę kilku osób. Czuliśmy potrzebę stworzenia grupy, która zajmie się nie tylko dopingiem podczas meczy naszej drużyny, ale i oprawami. Od powstałej flagi Krzyżacy nazwę zaczerpuje grupa.
Powstają też szaliki, które mają być wizytówką grupy „Nowe Pokolenie Stare Przekonania”. Ostateczne uformowanie grupy następuje podczas przerwy zimowej, w jej trakcie pokazaliśmy się podczas turniejów halowych, gdzie podczas jednego z nich grupa organizuje zbiórkę pieniędzy na rzecz Stowarzyszenia Pomocy „Miś”.


Wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej rozpoczynamy na dobre działalność stadionową. Pierwszy mecz rundy wiosennej na, który przygotowywaliśmy się przez cała zimę to derby z Rodłem Kwidzyn, poprzedza go tylko mecz regionalnego Pucharu Polski gdzie grupa próbuje zaprezentować pierwszą choreografie, styropianowy napis ULTRAS w asyście ogni wrocławskich, balony.


Najciekawszą oprawę zorganizowaliśmy na meczu z Rodłem spotkanie to urosła bowiem rangą do meczu sezonu, miał być i był sprawdzianem naszych możliwości, a jednocześnie wydarzeniem kibicowskim jakiego Malbork nie widział nawet za najlepszych lat gdy Pomezania grywała na zapleczu ekstraklasy. Zorganizowana przez nas akcja plakatowa, wykorzystanie możliwości jakie daje internet dało nad wyraz dobry efekt, bowiem na mecz przyciągnęła rzadko spotykany na stadionie tłum, a podczas samego meczu zaprezentowaliśmy dość ciekawą i bogatą oprawę. Około 250 osób w młynie, przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze podbiegają do nas z flagami na kijach, pierwszy gwizdek a wraz z nim w górę wyrzucone zostały serpentyny. Później oprócz flag na kijach wykorzystujemy kartoniki w barwach klubowych, styropianowy napis TWIERDZA MALBORK w asyście ogni wrocławskich, jednak to nie wszystko co przygotowaliśmy na ten mecz, większość prezentacji odbyła się jednak bez udziału gości. Drugą polowa to race, flagi na kijach, kolejny napis tym razem ULTRAS nad flagą Krzyżacy przy odpalonych ogniach wrocławskich. Oprócz tego głośny, prowadzony przez większość meczu doping.


Kolejnym meczem, na który przygotowana została oprawa był mecz z rezerwami Arki Gdynia. Chociaż nasz spadek był przesądzony na meczu w młynie zjawia się ok. 80 osób, tym razem do dyspozycji grupy były świece dymne, baloniki w barwach, sektorówka w kształcie koszulki z nr12, a także flagi i pasy materiału. Działania grupy zostają dostrzeżone i docenione przez malborskich zawodników, którzy przygotowali na to spotkanie transparent z podziękowaniami. Dobra postawa zespołu owocuje zwycięstwem, i mimo trudnej sytuacji w drużynie, kibice nie opuszczają jej. Trzy dni po tym meczu przyszła kolej zaprezentować się godnie podczas wyjazdowego meczu derbowego z Olimpią Sztum. Na zbiórce melduje się liczna grupa kibiców, miejskimi środkami komunikacji docieramy na ten mecz. Grupa Krzyżacy na ten mecz przygotowała 15 flag na kijach, serpentyny, baloniki w barwach klubowych, sektorówke. Oprócz wspomnianego wyjazdu organizowane były wyjazdy do Słupska, Tczewa, Dzierzgonia. Natomiast na meczach w Malborku, oprócz dopingu zawsze można było dostrzec działania grupy, zależało od rangi przeciwnika, z którym przyszło walczyć o honor, bowiem fakt degradacji był już dawno przesądzony. Nasze działania zostają dostrzeżone przez magazyn polskich kibiców, gdzie pojawiamy się w notowaniu TOP 100 POLSKA WIOSNA 2006.


Spadek drużyny niósł za sobą konsekwencje, wiele osób zrezygnowało i teraz tak naprawdę buduje się grupa, która ponad wszystko wiąże się z klubem, barwami, grupa dla której Pomezania to nie tylko nazwa. Kolejny aspekt to brak klasowych zespołów, co przekłada się na frekwencje. Budowany od nowa zespół radzi sobie bardzo dobrze, liczyć może na tych, którzy nie opuścili drużyny a jeszcze bardziej się z nią związali. Obecnie w naszej grupie działa 10 osób, finansowo bywa różnie, regularnie ukazują się nowe vlepki, przeprowadzane zbiórki pieniędzy przeznaczane są na organizacje wyjazdów, turniejów kibiców, które miały dwie swoje osłony, przyciągnęły wielu kibiców nie tylko z Malborka. Nie tylko w tym przedsięwzięciu pomocą służył jeden z piłkarzy, który był pośrednikiem miedzy kibicami a piłkarzami. Chodzi oczywiście o Pawła Rybarczyka, bardzo związanego z Pomezanią.


Organizowane są spotkanie z piłkarzami, co roczna wigilia kibiców, czy akcja charytatywna kibice Pomezanii dla malborskiego domu dziecka. Zostało to zauważone przez lokalną prasę, w której można było przeczytać pochlebne opinie. Mamy swój wkład w powstała flagę „ Setki lat znaczonych krwią- niezdobyta twierdza Malbork”, czy rekonstrukcje flagi „Malbork z Lechią”. Ukazały się także bluzy, nowe szaliki czy nawet kalendarze.


Jednak Krzyżacy to nie tylko grupa osób która spotyka się na stadionie, grupa poszerza i konsoliduje również poza nim. Zdajemy sobie sprawę, że jako młoda ekipa wiele musimy się jeszcze nauczyć, jednak przede wszystkim młoda wiara musi zrozumieć znaczenie słowa WIERNOŚ?, wówczas o kibicach Pomezanii i grupie Krzyżacy będzie można usłyszeć więcej.Strona Grupy Krzyżacy'05


Mario (UG Krzyżacy’05)
TV Malbork Nasze Miasto Malbork OSP LECHIA || www.lechia-gdansk.pl Serwis Kibiców Lechii Gdańsk

Informacje
Sponsorzy
Bilety
Stadion
Personel
Galeria

Kadra
Terminarz
Mecze Pomezanii
Tabela
Wyniki
Strzelcy
Statystyki
Porownanie zespolow

1998/99 (PLJB)
2000/01 (C1)
2002 (D1)
2003/04 (D2)

Pilkarze Bractwa
Trenerzy Bractwa
Tabela Wszechczasow
Historia Klubu
Zdjecia zbiorowe
Od II ligi do V ligi
Afisze meczowe
Historia herbu
Nogat Malbork

Historia Kibicowania
Galeria
Grupa Krzyzacy05
Pamiatki
Vlepki
Spiewnik kibica
Tapety
Flagi
Artykuly
Ziny
Malbork z Lechia
I Turniej Kibicow
II Turniej Kibicow
III Turniej Kibicow
IV Turniej Kibicow
I Edycja Halowa

Wywiady
Felietony, Listy
Historia Serwisu
Linki
Download
Mecze na DVD
Bannery i Buttony
Reklama
Wyszukiwarka
PomkaTV

statystyka