Postanowilimy i z postpem i zmienilimy si mocno, wystarczy wej na www.pomezania.pl i zobaczy jak wyglda teraz serwis, co jednak nie oznacza, e dotychczasowy serwis na ktrym jestemy zawiesza dziaalno. Nadal bd prowadzone wszelkie statystyki bo to wanie tutaj, na tej stronie jest skarbnica wiedzy o Pomezanii, na tej stronie dowiadywalimy si wszystkiego o Pomezanii ju od 15 lat, dlatego tez jestemy jednym z najstarszych serwisw pikarskich na Pomorzu. Zachcamy do odwiedzania www.pomezania.pl oraz www.archiwumpomezania.pl gdzie te bdzie si dziao, prowadzona bdzie m.in dalej Liga Typerw.
PODZIKOWANIA ZA POTʯNY WKAD W TWORZENIE SERWISU PRZEDEWSZYSTKIM DLA IGORA BEZ KTREGO STRONY BY NIE BYO, ALE TAKE DLA MATEUSZA, ANDRZEJA, KOLBY KTRZY MIELI WKAD PRZY ZMIANIE WYGLDU SERWISU W PRZECIGU 15 LAT. Dzikujemy i zmieniamy si dla Was!
Pawe | 27.05.2017 08:42 | komentarze: 0

Czas na Puchar!
W rod o godzinie 17:00 pikarze Pomezanii rozegraj mecz wierfinaowy Pomorskiego Pucharu Polski, a przeciwnikiem bdzie Gryf Supsk. Druyna goci jest faworytem spotkania, ale Pomezaczycy ju raz pokazali, e potrafi gra z mocnymi rywalami eliminujc III-ligowy GKS Przodkowo. Gryfici w poprzedniej rundzie te uporali si z III- ligow druyn, Pogoni Lbork wygrywajc 5:2 tak wic zapowiada si ciekawy pojedynek. Trener Ratajczyk bogactwa nie ma bo nie zagra kilku zawodnikw pierwszego skadu (wyjazd za granic, praca, kontuzje), ale na boisku nikt nogi nie odstawi i bdziemy walczy dla Malborka! Pocztek meczu o godz.17:00 na Stadionie Miejskim w Malborku przy ul. Toruskiej. Wstp na mecz wolny!

Fotorelacja (Ada Przytulska)
Pawe | 16.05.2017 22:00 | komentarze: 0

Zalega relacja z turnieju ligowego Pomezanii 09
30 kwietnia na stadionie OSIR-u w Malborku odby si kolejny turniej rocznika 2009/2010. Tym razem godpodarzem bya druyna AP Malbork. Zesp prowadzony przez trenerw Bogdana Kulet, Yaroslava Stefaniv oraz Tomasza Czerwiskiego zosta podzielony na dwa skady, ktre rywalizoway z druynami AP Malbork, Roda Kwidzyn i Morza Stegna. W systemie rozgrywek kady z kadym nasze druyny rozegray po 5 spotka. Chopcy w rywalizacji z rwienikami pokazali spore umiejtnoci oraz rado z gry. Co cieszy w porwnaniu z poprzednimi turniejami widoczny by bardzo duy skok jakociowy. miao mona powiedzie, e nasi chopcy pokazali wysokie umiejtnoci spord wszystkich uczestnikw turnieju, co pozwala patrze w przyszo z du doz optymizmu - Tomasz Czerwiski (trener druyny)
Pawe | 15.05.2017 00:07 | komentarze: 0

Dzi nietypowo o 11:00
Dzi Pomezania podejmie w meczu ligowym Szar Krojanty, mecz zostanie rozegrany o nietypowej porze bo 11:00, niestety jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Druyna goci zajmuje 9 miejsce i cakiem dobrze radzi sobie na wyjazdach (4-1-6). Jesieni w Krojantach pad wynik 3:3, tutaj faworytem s oczywicie malborczycy, ale bez walki Szara meczu nie odda tak wiec zapraszamy na mecz!
Pawe | 13.05.2017 08:45 | komentarze: 0

Modzie Pomezanii nie zawodzi, pewne zwycistwa
W miniony weekend pauzowaa druyna seniorw Pomezanii oraz dwie druyny ligi JD2, ale ligowo zagray trzy nasze najstarsze druyny modzieowe i spisay si co najmniej na 5+. Zaczynajc od najstarszych, juniorzy modsi nie dali szans rwienikom z Roda Trzciano i urzdzili sobie festiwal strzelecki aplikujc gociom 14 bramek nie tracc adnej. upem bramkowym podzielili si: Stonio x5, Gudel x3, Szlicht x2, Kirchenstein x2, Galeniewski, Kluka. Pomezania zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 108 bramek w 17 meczach i ma niemal zapewniony awans do 1.Ligi Pomorza.
Pomezania: Rybarczyk, Zygadliski (Krupiski), Szczepaski, Ciepliski, Galeniewski, Dziugiel (Kobyliski), Szlicht, Gudel, Stonio, Kluka, Kirchenstein.
Druga druyna prowadzona przez duet K.Leszczyski - W.Mazur, czyli rocznik 2002/03 zmierzya si w derbowym pojedynku z Akademi Pikarsk Malbork i tutaj te nasi chopcy dobrze si spisali wygrywajc 4:1 po bramkach Gdzickiego, Tuodzieckiego, Baszaka i Marendowskiego. Nasza druyna zajmuje obecnie 3.miejsce w tabeli.
Pomezania: Pluciski, Marendowski, Grdzicki, Tuodziecki, Raburski, Jadach, Zawadziski, Krlikowski, Sobczyski, Hein, Kumirek, Woniak, Cicherski, Rucki, Baszak.
Wysokich wynikw pozazdrocia druyna prowadzona przez S.Ratajczyka z rocznika 2004 ktra w Nowym Stawie pokonaa Grom 9:1, a bramki strzelali: Ndza x3, Owsa, Janczewski, Walendziak, Gucwa, Galara, Cebula. Malborczycy zajmuj 2 miejsce w tabeli.
Pomezania: Uzarek, Ndza, Owsa, Janczewski, Walnendziak, Gucwa, Cebula, Zelman, Rucki, Rabenda, Klonowski, Dbrowski, Baranowski
Podsumowujc trzy nasze druyny ktre rozegray swoje mecze ligowe zaaplikoway rywalom 27 bramek tracc 2., gratulacje dla zawodnikw i trenerw, a rywalom dzikujemy za walk fair play i yczymy powodzenia w kolejnych meczach.
Pawe | 08.05.2017 21:53 | komentarze: 0

Szste zwycistwo z rzdu Pomezanii
Pikarze Pomezanii nie zwalniaj tpa i pewnie pokonali ssiada z tabeli, Borowiak Czersk 5:2 cho pierwsza poowa takiego wyniku nie zapowiadaa. Do przerwy gra bya do wyrwnana, mielimy swoje sytuacje, ale gola strzelili pikarze Borowiaka i schodzi do szatni z prowadzeniem. Druga poowa to istny koncert w wykonaniu pikarzy Pomezanii. W 48 minucie prowadzenie da mocnym strzaem pod poprzeczk Pawe Leszczyski, a trzy minuty pniej byo ju 2:0 dla Pomezanii po piknym golu Macieja Beza, w 55 minucie byo ju 3:1, a bramk plasowanym uderzeniem z 16 metrw uzyska Tomasz Owsianik, kolejny atak Pomezanii i kolejna bramka, tym razem Owsianik asystowa, a pik do bramki skierowa Piotr Sobieraj. Popularny "Sobi" dooy jeszcze bramk w 63 minucie wykorzystujc sytuacj sam na sam i zrobio si 5:1, gociom udao si strzeli w kocowej fazie meczu jedn bramk, ale to zdecydowanie za mao na dobrze grajc Pomezani.
- To by kolejny dobry mecz w wykonaniu naszych pikarzy, wyrni trzeba wszystkich od bramkarza ktry zagra z kontuzj po reszt zespou, wyniki robi wiele, na trybunach zasiado nieco wicej kibicw, w druynie panuje dobra atmosfera teraz trzeba robi wszystko aby to utrzyma nie tylko w tym sezonie, ale ju mylimy o nastpnym, dobrze, si stao, e teraz mamy pauze, gralimy wiele cikich meczw systemem roda-sobota wraz z pucharem i przy tak wskiej kadrze odpoczynek si przyda przed kolejn batali w lidze i Pucharze - powiedzia po meczu Pawe Rybarczyk
Pomezania: Galeniewski O. - Jele, Jurczyk (65' Cicherski), Wilk, Leszczyski - Ziemak, Gdela, Dryjas (75' Szlicht), Owsianik, Sobieraj (65' Galeniewski R.), Bez (82' Kluka)

Pawe | 03.05.2017 22:26 | komentarze: 0

Dobry weekend Pomezanii
Bardzo dobrze zaprezentoway si wszystkie druyny Pomezanii w koczcy si weekend, najpierw Pomezania 2006 prowadzona przez A. Wesoowskiego grajca w lidze D2 gr.2 uporaa si w niecodzienny sposb z Olimpico Malbork wygrywajc 15:0, trzy punkty z Tczewa wywioza Pomezania 2005 ktr prowadzi P. Wilk wygrywajc z Orami 4:1. Junior D1, czyli Pomezania 2004 prowadzona przez S.Ratajczyka odebraa pierwsze punkty Gryfowi Tczew remisujc 2:2, a junior C1 (Pomezania 03') wygraa z Sobieskim Gniew 2:1. Nasza najstarsza druyna modzieowa prowadzona przez k. Leszczyskiego, czyli juniorzy modsi zremisowali na trudnym terenie w Nowym Dworze, z tamtejszymi uawami 1:1, ale wynik ten znacznie przyblia malborczykw do awansu do 1.Ligi Pomorza. Tak wic podsumowujc 3 zwycistwa i 2 remisy z mocnymi druynami to dobry bilans tego weekendu.
Pawe | 01.05.2017 21:00 | komentarze: 0

Pomezania pokonaa lidera na wyjedzie
Malborska Pomezania sprawia mi niespodziank kibicom wygrywajc w Chojnicach z liderem tabeli 4:2. Ju w 12 minucie Piotr Sobieraj otworzy wynik spotkania, a dziesi minut pniej byo ju 2:0 dla Pomezanii za spraw Sawka Ziemaka. W drugiej poowie przycisnli gospodarze, ale bramka dla Chojnic wpad po golu samobjczym Tomka Jelenia, w 64 minucie Irakli Meschia strzeli bramk na 2:2 i wydawao si, e jednak cieko bdzie o punkty. Ta si nie stao bramka dla Chojniczanki podziaaa mobilizujco na pikarzy Pomezanii ktrzy z przebiegu caego spotkania byli lepsz druyn, w 66 minucie bramk przysowiowym szczupakiem zdoby Kamil Dryjas, a wynik ustali niezawodny Sobieraj w 76 minucie. Warto zaznaczy, e trener Szank wystawi w tym meczu kilku zawodnikw z Pierwszoligowej Chojniczanki. W rod o 17:00 podejmujemy ssiada z tabeli, Borowiak Czersk wic zapowiada si kolejne cikie spotkanie.
Pomezania: Galeniewski O. - Jele, Jurczyk M., Wilk, Leszczyski, Ziemak (90' Galeniewski R.), Gdela, Sobieraj, Dryjas, Kobyliski (80' Owsianik), Bez (82' Cicherski)
Pawe | 01.05.2017 20:23 | komentarze: 0

Pomezania awansowaa do wierfinau!
Malborska Pomezania sprawia mi niespodziank swoim kibicom pokonujc III ligowy GKS Przodkowo 2:0 w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Pomorskim. Pierwsza bramk sprytnym uderzeniem zdoby Maciej Bez, druga bramka to zasuga Mateusza Kobyliskiego i Sawka Ziemaka, ten pierwszy by faulowny w polu karnym, a drugi pewnie wykona jedenastk i to malborczycy do nieoczekiwanie wyeliminowali mocn druyn III ligi. W wierfinale podejmiemy 17 maja Gryf Supsk, a zwycizca tego meczu zagra w pfinale ze zwycizc pojedynku KS Kamienica Krlewska - Batyk Gdynia.
Pomezania: Galeniewski - Jele, Jurczyk.M, Wilk, Leszczyski - Gdela, Ziemak, Konwa (89' Kluka), Dryjas, Kobyliski (89' Szlicht), Bez (85' Galeniewski R.)
Pary wierfinau:
Grom Nowy Staw (IV) - Wolny los (Rodo si wycofao z rozgrywek)
GKS Sierakowice (V) - Arka II Gdynia (IV)
KS Kamienica Krlewska (V)- Batyk Gdynia (III)
POMEZANIA (V) - Gryf Supsk (IV)
Wyniki 1/8 w przedueniu wiadomoci

Pawe | 26.04.2017 21:51 | wicej | komentarze: 0

Skroma wygrana Pomezanii
W dzisiejszym meczu Pomezania pokonaa Wis Korzeniewo 1:0, jednak jak wynik wskazuje mecz nie nalea do atwych bowiem gocie postawili twarde warunki i w drugiej poowie napdzili strachu kibicom jednak koniec kocw czasem jak gra nie ukada si tak jak bymy chcieli trzeba cieszy si z punktw i tak jest tym razem, na boisku pikarze zostawili sporo si, a Wisa pokazaa , e nie skada broni w walce o utrzymanie. Bramk dajc 3 punkty strzeli w 25 minucie ukasz Konwa ktremu adnie asystowa Kamil Dryjas. Bya to czwarta wygrana z rzdu, a teraz w lidze czeka nas w niedziel pojedynek na wyjedzie z liderem tabeli, Chojniczank II Chojnice, wczeniej jednak Puchar Polski z GKS Przodkowo.
Pomezania: Galewniewski O. - Jele, Cicherski, Wilk, Kobyliski - Jurczyk M., Ziemak, Konwa (60' Gdela), Leszczyski(60' Sobieraj, 80, Owsianik), Dryjas, Statkiewicz (60' Bez)

Najpierw liga potem puchar
W sobot o godzinie 17:00 Pomezania podejmie Wis Korzeniewo, druyn ktra znacznie si zmienia w porwnaniu z jesieni i walczy o utrzymanie si w lidze, przybyo dwch znaczcych zawodnikw z Roda Kwidzyn jednak co by nie byo kady wynik poza zwycistwem Pomezanii bdzie traktowany w ramach niespodzianki. Trener Ratajczyk zapewne bdzie rotowa skadem, gdy w najblisz rod zagramy mecz 1/4 Wojewdzkiego Pucharu Polski z mocnym III ligowym klubem, GKS Przodkowo i nie ma co ukrywa, e ten mecz bardziej elektryzuje i postaramy si powalczy z druyn ktra aspiruje do II ligi.
Pawe | 21.04.2017 15:13 | komentarze: 0

Id do: strony newsw